1 důležitá věc, která ušetří moře času při tvorbě vašeho webu

Kateřina Sovadinová

Když jsem před pár dny oslovila své fanoušky s dotazníkem, zda by uvedli jednu nejdůležitější překážku, která jim brání vytvořit si svůj web, jednohlasně odpověděli, že jejich velkou překážkou, je čas. Tvorba webu je pro ně tak časově náročná, že mnohokrát ani svá díla nedokončí. 

Nevědí, jak začít, sedí před prázdnou stránkou a lámou si hlavu s tím, co na ní mají dát, případně jaký text napsat. Postupem času ztrácí chuť, vzniká první zádrhel a spotřeba času narůstá.

Poznáváte se? Řešíte ty samé, nebo podobné situace? 

Mám pro vás dobrou zprávu!

Jaké by to bylo, kdybyste měli jasno a svůj web byste tvořili, jako malíř, který přirozeně a s radostí maluje na své plátno? Jaké by to bylo, kdybyste přesně věděli, jak by vaše webové stránky měli vypadat?

Věřím, že kdybyste nepodcenili 1 důležitou věc, celá tvorba webových stránek, by vám ušetřila mnoho času. O čem mluvím? Jaká je ta důležitá věc, kterou podceňuje 90%  budoucích online podnikatelů, kteří si chtějí vytvořit své webové stránky? To slovo je PŘÍPRAVA. Zapomněli a doslova podcenili přípravu.

Je to jako kdybyste na svou zahradu, chtěli vysázet plno krásných barevných květin, ale bez těch správných semínek, v našem případě bez správné přípravy, svou zahradu nikdy nedokončíte a způsoby jako jsou pokus/omyl, budete ztrácet svůj další drahý čas.

A to určitě nechcete, viďte?

Já sama se na každý nový web, nebo v případě každé nové rekonstrukce webu, důkladně připravuji a před samotným zahájením tvorby webu se zaměřuji, abych měla jasno v:

ATMOSFÉRA WEBU – co nabízím svým zákazníkům, jakým zákazníkům své služby/produkt nabízím, jak chci, aby mě zákazníci prostřednictvím mého webu vnímali, jak chci, aby se na mém webu zákazníci cítili

ROZVRŽENÍ STRÁNEK – jaké nejdůležitější stránky chci, aby byly v horním/dolním menu, jak budou tyto jednotlivé stránky stránky graficky zpracované

BARVY – jaké barvy se hodí k mému tématu, jaké barvy chci na svém webu používat, jaké barvy použiji na nadpisy, obsahový text a tlačítka

OBRÁZKY – kde budu obrázky čerpat, jaký styl obrázků použiji – fotografie, ilustrace, 3D obrázky, jaké konkrétní obrázky budu vybírat a na jakých stránkách je použiji

PÍSMO/FONTY – jaké písmo se hodí k mému tématu, jaké písmo budu používat na nadpisy a jaké na obsahový text, jakou budou mít velikost

LOGO – vytvořím si logo svépomocí nebo někomu tuto práci předám, pokud si logo nechám vytvořit na míru, jak dlouho to bude trvat a kolik peněz to bude stát, pokud svépomocí – jaký druh loga si představuji – pouze textové, pouze obrázkové, kombinaci obou, jaký styl loga vystihne moje téma – handmade, minimalismus, retro, ….

Návod zdarma:

Jaké nástroje musíte znát, bez kterých se vaše online podnikání neobejde?

Toto je můj systém, na který nesmím zapomenout, pokud s tvorbou nového nebo stávajícího webu nechci trávit zbytečné hodiny navíc. Není totiž nic horšího, než skákat z jednoho na druhé a neustále svůj web předělávat a měnit.

Věnujte přípravě svého webu dostatek času a uvidíte, že při samotné tvorbě webu, vám práce půjde sama pěkně od ruky. Ušetříte tím mnoho času, který můžete investovat do tvoření obsahu pro vaše zákazníky nebo do vaší propagace. A věřte, že to už se vyplatí.

PS: V případě, že znáte někoho, komu by tento článek pomohlSDÍLEJTE HO PROSÍM a pomozte tak někomu dalšímu. V neposlední řadě se připojte k naší FB skupině PÁNEM SVÉHO WEBU, budu se na vás moc těšit. ❤️

Kateřina S.

Kateřina S.

Návod zdarma:

Jaké nástroje musíte znát, bez kterých se vaše online podnikání neobejde?

Přidejte se do FB skupiny Pánem svého webu

Připojte se zdarma ke skupině lidí, kteří se vzájemně podporují v tvorbě svého webu...

Jedna odpověď

  1. Výborný článok Katka, ďakujem. Zatiaľ sa iba po hrávam s myšlienkou na web stránku a zdá sa mi to zložité. Presne som sa v tom našla. Teraz mam záchytné body, na ktorých môžem neskôr stavať. 👍

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jaké nástroje musíte znát, bez kterých se vaše online podnikání neobejde?

Stisknutím tlačítka dáváte souhlas se zpracováním údajů pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.

ANO,

PŘIHLAŠUJI SE DO 10DENNÍ VÝZVY

Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.