Co je to mock-up? K čemu slouží a jak mock-up vytvořit?

Kateřina Sovadinová

V dnešním článku se dozvíme, co mock-up  vlastně vůbec znamená, k čemu ho můžeš využít a kde si ho vytvoříš.

Mock-up je šablona (mobilu, notebooku, fb reklamy, instagram. příspěvku, videa na youtube, televize, stolního počítače, billboardu, knihy, vizitky, trička, hrnku,…..), která je umístěna ve 3D, v reálné fotografii.

Pro názorný příklad k lepší představivosti, to můžeme vysvětlit tak, jako když si na fotografii představíš billboard stojící ve městě. Plocha toho billboardu (je šablona) sloužící k umístění tvé reklamy, loga, představení produktu, atp.) Pro ještě lepší pochopení, přikládám obrázek.

Mock-upy nám slouží tedy k tomu, abychom námi vytvořené grafice, dodali tu správnou šťávu. Pokud tvoříš online kurzy, ebooky či ostatní digitální produkty, nebo jakoukoliv prezentační grafiku,  mock-up je tou ideální formou, jak perfektně svou práci prezentovat.

Zbývá poslední část, kde a jak tyto mock-upy tvořit. Miluju šperkovat svoje produkty, ale zároveň si nemohu dovolit, trávit s tím celé dny. Naprostou bombou, kterou jsem v posledních dnech na internetu našla, je webová stránka https://smartmockups.com/. Ta stránka tě vážně uchvátí. Je tam tolik možností, jak mock-upy tvořit, až z toho přecházejí oči kolem :-). 

Třešničkou na dortu je fakt, že prvních pár dní máš k dispozici všechny mock-upy zdarma. Po týdnu, pokud si neobjednáš předplatné, pořád velká část mock-upů zůstává ke stažení zdarma. Proces tvorby je tak jednoduchý, že to zvládne opravdu každý. Vybereš mock-up, vložíš svůj obrázek a zvolíš kvalitu, v které chceš, aby se ti obrázek stáhnul. Pecka.

Dolů do komentářů, mi klidně napište, jak jste se smartmockupem spokojený vy 🙂

Kateřina S.

Kateřina S.

Návod zdarma:

Jaké nástroje musíte znát, bez kterých se vaše online podnikání neobejde?

Přidejte se do FB skupiny Pánem svého webu

Připojte se zdarma ke skupině lidí, kteří se vzájemně podporují v tvorbě svého webu...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jaké nástroje musíte znát, bez kterých se vaše online podnikání neobejde?

Stisknutím tlačítka dáváte souhlas se zpracováním údajů pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.

ANO,

PŘIHLAŠUJI SE DO 10DENNÍ VÝZVY

Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.