Jak jednoduše zjistit kód barvy?

Duben 7, 2019

Kateřina Sovadinová

Znáte to? Procházíte internet a najednou vám cvrkne do nosu barva, kterou si ve svých myšlenkách už  představujete na svém webu, logu nebo na jiném propagačním materiálu, na kterém se chystáte pracovat. Ten kód barvy prostě nutně potřebujete!

Teď ale přichází kámen úrazu, protože vy nevíte, jak přesně tuto barvu přenést na svůj web (nebo tam, kam potřebujete).

Řešení je jednoduché, každá barva má svůj kód a vy pro jeho zjištění budete potřebovat ,,něco“, co vám tento kód dokáže rozpoznat a zkopírovat.

Možností je mnoho, já uvedu 2 nejrychlejší a nejjednodušší.

  • Přejděte na tuto stránku https://html-color-codes.info/colors-from-image/, stisknutím tlačítka UPLOAD FILE vložte obrázek, který máte uložený ve vašem pc. Myší najeďte na místo, z kterého chcete zjistit kód barvy a levým tlačítkem na myši klikněte. Pod obrázkem se vám objeví kód barvy, s kterým můžete dál pracovat.
  • Stáhněte si tuto aplikaci Barvy Stáhnout zde, která je ke stažení zdarma. Osobně jsem s ní pro její jednoduchost, praktičnost velmi spokojená a využívám jí velmi často. V momentě, ať na internetu, obrázku, zkrátka kdekoliv na ploše monitoru potřebuji zjistit kód barvy, vyhledám v nabídce Start aplikaci Barvy a otevřu.

Zobrazí se mi malá jednoduchá tabulka, kliknu na vyznačené kapátko a kapátkem zjistím kód barvy. Vpravo dole na tabulce se mi zobrazí kód barvy.

Jednoduché. Hotovo. 😊

PŘESNÝ PLÁN, jak vytvořit web s možností prodeje online produktů za minimální náklady

Přidejte se do FB skupiny Pánem svého webu & získejte nové přátelé!

Připojte se zdarma ke skupině lidí, kteří se vzájemně podporují v tvorbě svého webu...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jaké nástroje musíte znát, bez kterých se vaše online podnikání neobejde?

Stisknutím tlačítka dáváte souhlas se zpracováním údajů pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.

ANO,

PŘIHLAŠUJI SE DO 10DENNÍ VÝZVY

Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.