Jak vytvořit 3D vzhled
e-booku, mock-upu kvalitně a zdarma?

Únor 24, 2019

Kateřina Sovadinová

Přiznejme si jednu věc. Obal prodává. Platí to i u online produktů a jak nikoho nezaujme obrázek, nebo celkový dojem obalu, většinou si ho ani nikdo nevšimne. Navíc s hezkým obalem se vám e-book bude prodávat lépe a bude vypadat profesionálněji.

Tento tutoriál je záměrně napsán tak, aby byl velmi jednoduchý, takže se nebojte, pokud nemáte žádné zkušenosti s Photo Zonerem, který budete potřebovat.

Existuje mnoho různých způsobů, jak si 3D verzi e-booku vytvořit. Např. přes různé online raz, dva, tři udělátory jako je např. www.adazing.com, www.diybookcovers.com/3Dmockups/, www.myecovermaker.com. Problém ale je, že z těchto online nástrojů vylézají 3D obrázky ve špatné kvalitě, a pokud si je chcete na svém webu zvětšit, váš pracně vytvořený e-book se rozkostičkuje a to není dobré.

Slibuji, že po shlédnutí tohoto tutoriálu budete mít krásný a kvalitní obal, který si budete moct vložit na vaše webové stránky v plné parádě.

Krok 1: Stáhni si maketu knihy, nebo mockup např. z této stránky: https://originalmockups.com/free-mockups

Já jsem si stáhla tyto dva obrázky. Můžete je získat zdarma po celém internetu (některé jsou zpoplatněné) – stačí zadatdo Google – free mock-up book (phone, tablet, laptop).

Krok 2: Otevři Photo Zoner (pokud nemáte Photo Zoner, lze stáhnout zde https://www.zoner.cz/download)

 

Krok 3: Klikni v pravém horním rohu na Editor.

Poté v levém horním rohu na Soubor/Otevřít.

Vyberte váš stažený mock-up.

Krok 4: V pravé dolní části, klikni na šipku a rozbal nabídku.

Vyber Vložit ze souboru.

Vyber obal, který máš připravený na obálku ebooku.

Krok 5: Obal ti zřejmě překryje maketu tvého ebooku. V pravém střední části photo zoneru jsou k výběru tři možnosti, jak si obal pěkně do makety přizpůsobit. Všechny rohy musí zapadnout na své místo.

V levém horním rohu klikni na Soubor/Uložit jako…

Hotovo!

Ten samý proces aplikuji i u druhého obrázku.

PŘESNÝ PLÁN, jak vytvořit web s možností prodeje online produktů za minimální náklady

Přidejte se do FB skupiny Pánem svého webu & získejte nové přátelé!

Připojte se zdarma ke skupině lidí, kteří se vzájemně podporují v tvorbě svého webu...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jaké nástroje musíte znát, bez kterých se vaše online podnikání neobejde?

Stisknutím tlačítka dáváte souhlas se zpracováním údajů pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.

ANO,

PŘIHLAŠUJI SE DO 10DENNÍ VÝZVY

Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.