Jak získat povolení k zasílání subscription message na Facebooku?

Kateřina Sovadinová

Pokud máte na svých stránkách ChatBota a chcete svým kontaktům zasílat zprávy, platí pro vás pravidlo, které Facebook nedávno vyhlásil. Pravidlo zní, že do 31.7.2019 musíte získat povolení k zasílání tzv. subscription message. Pokud to neuděláte nebo povolení nedostanete, od 31.7. 2019 máte možnost posílat pouze sponzorované zprávy. V podstatě budete muset zaplatit za každou zprávu, kterou odešlete. Zde je oficiální stránka „Broadcast API“ z Facebooku, která nás o této změně informuje.

Jak a kde tedy zažádat o schválení?

Dobrou zprávou je, že je to snadné, rychlé a zdarma. Horší zprávou je, že Facebook vyřizuje proces kontroly manuálně. Kontrola může být v případě mnoha žádostí zdlouhavější a i přísnější = možnost, že vám žádost i několikrát odmítne. Je tedy proto nutné brát na vědomí, že žádost odesíláte člověku a bylo by vhodné také tak žádost zpracovávat.

a) Na vaší FB stránce přejděte na Nastavení:

b) Přejít na platformu Messenger:

c) Sjedete až téměř dolů a vyžádejte si povolení.

d) Požadavek na zasílání zpráv má tři části – vyberte kategorii News. Popište čím se zabýváte.

e) V kolonkách vyplňte min. 2 příklady zpráv, které budete posílat. Zaškrtněte políčko, že souhlasíte s pravidly Facebooku a uložte.

Uvedu vám pro inspiraci příklad, jak jsem žádost odeslala já. Byla úspěšná a Facebook ji schválil.

Popis:
Hi Facebook Team,
Our Project (Master of Your Web) is an online education membership and helps people improve their website with the latest strategies and new marketing channels. We intend to meet 100% of all Facebook rules and our news will be unreserved for our contacts, just updating our audience with relevant news from the world of online marketing / web design. This is an important part of our work and we are recognized for the effort we have put into our educational content. We very much appreciate that you have taken the time to review this requirement.
Thank you for your time, Kate

Příklady zpráv:
Learn how you can use emailing tool to increase customer engagement and increase the attendance rates of your webinars. Check out our website for details.

Building Site Elementor has just redesigned its interface and added popups. Our team has put together some videos to help you move from your old Elementor dashboard to new experiences plus working with popups. For more information, check out our website.

Po schválení stránky, které obvykle trvá kolem několika hodin (čas se samozřejmě může a bude měnit v závislosti k přibývajícímu datu 31.7. 2019), se objeví toto oznámení:

Po neschválení toto oznámení:

Přeji vám ať se s vašimi žádostmi netrápíte a Facebook vám je schválí na poprvé 🙂 

Kateřina S.

Kateřina S.

Návod zdarma:

Jaké nástroje musíte znát, bez kterých se vaše online podnikání neobejde?

Přidejte se do FB skupiny Pánem svého webu

Připojte se zdarma ke skupině lidí, kteří se vzájemně podporují v tvorbě svého webu...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jaké nástroje musíte znát, bez kterých se vaše online podnikání neobejde?

Stisknutím tlačítka dáváte souhlas se zpracováním údajů pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.

ANO,

PŘIHLAŠUJI SE DO 10DENNÍ VÝZVY

Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.