Kolik času stojí vybudovat webové stránky na WordPressu?

Kateřina Sovadinová

V dnešní době je snadnější, než kdy jindy vytvořit webové stránky, i když nejste vyloženě profesionál v oboru vývoje webových stránek. Nicméně, téměř nikdo nehovoří o tom, jak dlouho takový proces vytváření webu, trvá.
Odpověď je, že vytvoření webových stránek trvá méně času, než si myslíte, zejména pokud používáte WordPress. Alespoň oproti době dávno minulé, kdy se každičký mini krůček, musel vytvářet formou speciálních kódů. V tomto článku budu hovořit o tom, jak vypadá proces vyvíjení webové stránky a jak dlouho byste měli očekávat, že na ní budete pracovat.
Jdeme na to!

Jak dlouho strávíte nad budováním vaší webové stránky na WordPressu? 

Kroky, které musíte udělat k vytvoření webových stránek na WordPressu, jsou zhruba stejné pro všechny projekty. Nicméně jejich provedení se může hodně lišit v závislosti na povaze vašeho webu a jeho rozsahu. 

Pokud jste úplný začátečník, musíte také připočítat čas, který budete věnovat seznámení se s WordPressem. 

Je tedy nemožné odhadnout přesný univerzální čas, který se svým webem strávíte, protože potřeby webu a jeho majitele jsou velmi individuální. Navíc trendy jdou velmi rychlým krokem vpřed, takže se dá říci, že tvorba vašeho webu bude nekončící proces. 

I když vám tedy nemůžu poskytnout přesný časový odhad,  mohu se s vámi podělit o své zkušenosti o tom, jak dlouho každý krok tohoto procesu trval obvykle mně. Začněme plánovací fázi!

Krok č. 1: Naplánujte projekt

Spousta lidí se vrhá do tvorby webových stránek, aniž by měla pevnou představu o tom, jak chtějí, aby jejich webové stránky vypadaly.  Začnou tedy ,,nějak” tvořit, ale tento nejasný postup obvykle vede jen k častým dalším úpravám a opravám, což spolkne další množství času.

Nejlepším řešením je posadit se a naplánovat věci předtím, než zaplatíte za webhosting nebo doménu. Zde jsou čtyři faktory, které berte v potaz před zakoupením hostingu a domény:

a) Co je primárním cílem vaší webové stránky. U některých webů je cílem prodej fyzického zboží, u jiných online produktů, nebo jen provozování blogu, či pouze prezentace firmy.

b) Sepište si stránky, které chcete, aby vaše webové stránky obsahovaly.

c) Sbírejte inspiraci! Najděte si na internetu webové stránky, které se zabývají stejným nebo podobným oborem, jako vy. Koukejte i do zahraničí. Jedním z nejlepších způsobů, jak navrhnout vynikající stránky, je podívat se na to, co dělají ti nejúspěšnější konkurenti.

d) Dbejte na to, aby vaše doména (adresa vašeho budoucího webu) byla úderná, krátká, nejlépe bez pomlčky a dobře zapamatovatelná. Tento krok trvá přibližně maximálně týden, záleží, jak moc víte, co chcete 

 

Krok č. 2: Zakupte webhosting a doménu

Tento krok, je už více akčnější a vaše zatím nehmotné představy se začínají stávat reálnými. Doménu i webhosting můžete příznivě pořídit zde >>>

Bude dobré když webhosting bude minimálně splňovat následující.

  • Přátelství s WordPressem. Vzhledem k popularitě WordPressu, nabízí mnoho poskytovatelů webhostingu speciální hosting určený pro WordPress, který se skládá ze spousty užitečných funkcí pro dobrý výkon webu.
  • Super výkon. Chcete, aby se vaše webové stránky rychle načítaly? Faktorů pro rychlost webu je více, váš poskytovatel hostingu je jedním z hlavních.
  • Přiměřené náklady. Poskytovatelů webhostingu je v Čr víc než dost, takže vzhledem ke konkurenci, jsou možnosti různé. Pokud začínáte, není třeba, aby váš rozpočet na hosting byl velký. Pro začátek stačí základnější verze, například u Wedosu No limit. Kdykoliv, v případě potřeby, můžete přejít na vyšší verzi. Cena je příznivá 240,-/ ročně s tímto WN450AILKZ slevovým kódem. Tento krok vyžaduje hodinu max dvě.

 

Krok č. 3: Nainstalujte WordPress a vyberte šablonu

Již zmíněný Wedos, umožňuje svým zákazníkům opravdu jednoduchou instalaci. Stačí pár kliknutí a WordPress je na svém místě. Pár šablon je již ve WordPressu předinstalovaných, můžete si ale vybrat z nepřeberné škály placených i neplacených šablon. Já používám šablonu Hello. Tento krok vyžaduje cca 30 minut.

Pokud chcete vědět víc, jako například, jak řešit prodejní formulář, jak zajistit platební bránu s příznivými podmínkami, jak vyřešit emailing do začátku ZDARMA, mrkněte na tento trénink, který jsem pro vás natočila >>>

Krok č. 4: Vytvořte základní stránky a nainstalujte potřebné pluginy

V levém menu WordPressu vyberte Stránky – Vytvořit stránku – Napište název stránky. Základní stránky se skládají z Úvodní strana, Blog, Kontakt, O mně,…

Co se pluginů týká, bude potřeba nainstalovat ( levé menu – pluginy – instalace pluginů) Akismet (nástroj pro filtrování spamu), All-in-One WP Migration (pomocí tohoto nástroje vytvoříte zálohu vašeho webu, pro případ, kdyby se mu cokoliv stalo), Wordfence Security (tento nástroj bude váš web chránit), Yoast SEO (nástroj, který se vám postará o SEO optimalizaci), pro vytváření obsahu vašich webových stránek používám nejúžasnější Elementor, na který nedám dopustit. Tyto pluginy jsou základní pro rozjezd webu. Tento krok vyžaduje cca 30 minut.

Krok č. 5: Tvořte a naplňte svůj online svět tím nejlepším, co máte nebo umíte.

Tento krok je nejnáročnější ze všech. Časově i energeticky. Vytvořit zajímavý, hodnotný a přínosný obsah je běh na delší trať. Předpokládám ale, že vaše práce je zároveň potravou pro vaší duši, tudíž čas strávený s přípravou obsahu a webu, bude pro vás příjemné strávení času.

Pokud chcete vědět víc, jako například, jak řešit prodejní formulář, jak zajistit platební bránu s příznivými podmínkami, jak vyřešit emailing do začátku ZDARMA, mrkněte na tento trénink, který jsem pro vás natočila >>>

Kateřina S.

Kateřina S.

Návod zdarma:

Jaké nástroje musíte znát, bez kterých se vaše online podnikání neobejde?

Přidejte se do FB skupiny Pánem svého webu

Připojte se zdarma ke skupině lidí, kteří se vzájemně podporují v tvorbě svého webu...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jaké nástroje musíte znát, bez kterých se vaše online podnikání neobejde?

Stisknutím tlačítka dáváte souhlas se zpracováním údajů pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.

ANO,

PŘIHLAŠUJI SE DO 10DENNÍ VÝZVY

Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.