Ukládat videa na Youtube nebo Vimeo?

Březen 6, 2019

Kateřina Sovadinová

Pokud jde o nahrávání videí na internet, YouTube a Vimeo jsou dvě nejoblíbenější platformy.To je důvod, proč se často ptáte, který z nich je lepší. Obě tyto možnosti jsou fajn, každá je ale svým způsobem jiná, i když dělají totéž. Obě mají své výhody a nevýhody, záleží na vašem využití.        

V tomto článku porovnám YouTube vs Vimeo a budu sdílet jejich výhody a nevýhody, abych vám pomohla rozhodnout, která platforma pro vás bude vhodnější.

1) Počet uživatelů a dosah

Youtube:

Youtube patří pod křídla Googlu, takže je jasné, že pokud jde o databázi uživatelů a celkový dosah videí, stává se nejviditelnějším. Pokud tedy zadáte do Google: ,,Jak natočit video“, Google upřednostní video, které je uloženo na Youtube a v žebříčku ho ukáže jako první. Youtube má 1,3 miliardy uživatelů a je druhým nejpoužívanějším vyhledávačem na světě. V téměř každém chytrém mobilním telefonu je už aplikace  Youtube předinstalovaná. Vzhledem k tomu, že ve většině případů k procházení internetu používáme mobil, je tento krok jasný…

Vimeo:

Vimeo má mnohem menší uživatelskou základnu a to 35 miliónů uživatelů. Na druhou stranu menší komunita = menší konkurence.

2) Limity pro nahrávání videí

Youtube: Neomezeně

Vimeo: 500 MB ZDARMA/ týdně/ 5GB celkově, poté dle placeného členství

3) Cena

Youtube: Youtube je zdarma, což je jedna strana mince. Aby by mohl být zdarma, vkládá do videí reklamy, to je druhá strana mince.

Vimeo: V základu je také zdarma, ale s omezením 500MB týdně, 25GB ročně. Dál můžete pokračovat v placeném plánu za 7 dolarů měsíčně. Nepovoluje ale žádné reklamy před zobrazením videa. Plán s cenami níže.

4) Ochrana videí

Youtube: YouTube nabízí tři nastavení ochrany pro videa, která nahrajete.

  • Veřejné – Tato videa jsou veřejně přístupná komukoliv. Mohou být vyhledávány a zobrazeny v rámci YouTube.
  • Neveřejné – tato videa mohou být přístupná každému, kdo má adresu URL. Nezobrazí se však ve vyhledávání YouTube ani v souvisejících videích.
  • Soukromé – tato videa jsou viditelná pouze vám a konkrétním uživatelům, které si vyberete.

Vimeo: Vimeo nabízí několik dalších, více specifických možností ochrany vašich videí. Můžete přidat možnost ochrany heslem, nebo sdílet video pouze s lidmi, kteří odebírají váš obsah.

Závěr: Obě platformy jsou dobré, jen musíte vědět, co od nich chcete, jelikož každá vyhovuje jinému účelu.

Pokud jste drobný podnikatel, který chce vybudovat své publikum na základě vyhledávání, reklam a zásobovat ho svým hodnotným obsahem, bude pro vás Youtube lepší volba.

Pokud prodáváte kurzy nebo členství a potřebujete, aby bylo soukromí vašich videí ošetřeno, vhodnější bude Vimeo.

PŘESNÝ PLÁN, jak vytvořit web s možností prodeje online produktů za minimální náklady

Přidejte se do FB skupiny Pánem svého webu & získejte nové přátelé!

Připojte se zdarma ke skupině lidí, kteří se vzájemně podporují v tvorbě svého webu...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jaké nástroje musíte znát, bez kterých se vaše online podnikání neobejde?

Stisknutím tlačítka dáváte souhlas se zpracováním údajů pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.

ANO,

PŘIHLAŠUJI SE DO 10DENNÍ VÝZVY

Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním pro zaslání příslušného materiálu a pravidelných emailových tipů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.